22 Temmuz 2014 Salı
23:37
Haberlerde arama yap
2013 Kpss-A ve 2013 kpss öğretmenlik sınavı için kpss giriş belgelerinin temin edilmesi ile ilgili ayrıntılar.
Kamu Personel Seçme Sınavı olarak bilinen kpss sınavı lisans mezunları için her yıl yapılmaktadır. Kpss sadece kpss ortaöğretim ve kpss önlisans adayl..
MEB ile ÖSYM arasında yapılan yazışmalar neticesinde 2013 kpss alan sınavının 13 Temmuz 2013 tarihinde 15 alandan yapılacağı açıklandı. Kpss alan s..
Soru : aöf işletme mezunuyum 2013 kpss ye gk-gy girsem alan dersleri hariç yani puanım hesaplanırmı örneğin adalet bakanlığının açtığı sınav..
Soru : Merhaba hocam.2013 kpss değişikliği öğretmenler için nasıl olacak,2013'te alan sınavı kesin geliyor mu ?Ekim ayına girmek üzereyiz hâ..
Soru : 2013 kpss b sınavına girsem aldığım puanı nerelerde kullanırım?merkezi atamalarda kullanma şansım var mı?sadece atamalarda çift yılla..
Soru : Öncelikle hepimize selamlar..benim sorum üniversite (eğitim fakültesi) son sınıfa(4.sınıfa) geçtim 2012 kpss ortaöğretime de başvurdu..
Soru : 2013 yılında yapılacak olan alan sınavı bizim bölümüde kapsıyormu ben iktisat fakültesi 4. sınıf öğrencisiyim bende girebilirmiyim bu..
Soru : orta öğretim kpss sınavına istinaden atama yapılabilinecek boş kadrolar nerelerdir Cevap : Merhabalar bu konuda şu anda bi..
Geçtiğimiz günlerde yaptığımız 2013 Kpss Alan Sınavının Tarihi ve Hangi Alanlarda Olacağı Belli Oldu! haberimizin ardından bugün de ÖSYM 2013 Öğretmen..
Soru : 2013 kpss de alan sınavı sınıf öğretrmenleri için nasıl olacak içerik hakkında biraz bilgilendirebilir misiniz? Cevap : Me..
Soru : mrb, ben fen bilgisi öğretmenliği 3. sınıfta okuyorum, mezun olacağım yıl yeni bir sınav sistemi gelecekmiş, alan sınavı olacakmış bu..
2013-2 Kpss ataması sonucu oluşan 2013-2 Taban Puanları aşağıdaki gibidir :
2013-1 kpss ataması sonucu oluşan Önlisans Turizm ve Otel İşletmeciliği Kpss Taban Puanları aşağıdaki gibidir.
2013-1 kpss ataması sonucu oluşan Lisans Turizm ve Otel İşletmeciliği Kpss Taban Puanları aşağıdaki gibidir.
2013-1 kpss ataması sonucu oluşan Lisans Çocuk Gelişimi Kpss Taban Puanları aşağıdaki gibidir.
2013-1 kpss ataması sonucu oluşan Önlisans Çocuk Gelişimi Kpss Taban Puanları aşağıdaki gibidir.
2013-1 kpss ataması sonucu oluşan Ortaöğretim Çocuk Gelişimi Kpss Taban Puanları aşağıdaki gibidir.
2013-1 kpss ataması sonucu oluşan Önlisans Teksitil Kpss Taban Puanları aşağıdaki gibidir.
2013-1 kpss ataması sonucu oluşan Önlisans Moda Tasarım Kpss Taban Puanları aşağıdaki gibidir.
2013-1 kpss ataması sonucu oluşan Lisans Moda Tasarım Kpss Taban Puanları aşağıdaki gibidir.
2013-1 kpss ataması sonucu oluşan Lisans Tekstil Tasarım Kpss Taban Puanları aşağıdaki gibidir.
Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan 2012-5 kpss ataması sonuçları açıklandı. Sözleşmeli sağlık personeli olmak isteyen binlerce ortaöğretim, önlisa..
2012-2 Kpss atama sonuçları açıklandı. Aşağıdaki bağlantıdan sonuçlara ulaşabilirsiniz. ..
Sonunda beklenen sonuçlar açıklandı. Kpss ortaöğretim ve kpss önlisans adaylarının heyecanla bekledikleri 2012 kpss ortaöğretim sonuçları ile 2012 kps..
Kpss lisans adaylarının merakla beklediği 2012 kpss sonuçları sonunda açıklandı. Kpss öğretmenlik veya Kpss-A sınavına giren kpss adaylarının günle..
2012 Kpss 7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde yapıldı. 2012 Kpss sonuçlarına ulaşmak için ..
Kpss tarih sınavına hazırlanırken tekrar yapabileceğiniz bir kaç kpss tarih sorusu.
Kpss coğrafya sınavına hazırlanırken tekrar yapabileceğiniz bir kaç kpss coğrafya sorusu.
Kpss Anayasa dersine hazırlananlar için pratik yapabilecekleri örnek kpss anayasa soruları.
Hemen her sene 1982 Anayasası ile ilgili sorular kpss anayasa kısmında gelmektedir. Bizlerde sizler için 1982 anayasası ile ilgili çıkmış soruları der..
22 Eylül 2012 cumartesi günü ÖSYM tarafından yapılan 2012 kpss önlisans sınavının sorularını ve cevaplarını ÖSYM yayınladı. ..
23 Eylül 2012 pazar günü ÖSYM tarafından yapılan 2012 kpss ortaöğretim sınavının sorularını ve cevaplarını ÖSYM yayınladı. ..
2012 yılında kpss lisans sınavı 7-8 Temmuz tarihleri arasında yapılmıştır. 2012 kpss ÖSYM tarafından 81 ilimizde ve Lefkoşa'da dört oturum üzerinde..
Kpss ortaöğretime lise mezunu kpss adayları girebilmektedirler. Kpss ortaöğretim yani kpss lise iki senede bir yapılmaktadır. Bu seneler çift senel..
Kpss'ye çalışırken en önemli noktalardan biri çıkmış ..
Kpss başvuruları mezuniyet durumlarına, okuduğunuz sınıf durumuna göre değişmektedir. Bununla ilgili ayrımlar için haberin devamını okuyunuz.
Kpss kaldırılıyor, yerine sözlü sınav geliyor!
Kpss atamalarında artık KPDS puanı aranmayacak onun yerine YDS puanı aranacak. Peki hangi YDS puanı?
2014 Kpss öncesi 2014 yılının güncel olaylarına göz atmakta fayda var.
forumda Son konular
sosyolog atamaları
Dogan yazdı, 37 kişi görüntüledi ve 1 kez cevaplandı
kpss bölüm dışı atanma
Dogan yazdı, 29 kişi görüntüledi ve 1 kez cevaplandı
atandıktan sonra okumak
Dogan yazdı, 351 kişi görüntüledi ve 1 kez cevaplandı
YILLAR SONRA MERHABA !
Dogan yazdı, 51 kişi görüntüledi ve 1 kez cevaplandı
KPSS
merve gülsah yazdı, 20 kişi görüntüledi ve 0 kez cevaplandı
sınava girerken hangi kod ile gireceğim
mihrap88 yazdı, 28 kişi görüntüledi ve 0 kez cevaplandı
Eğitim
Hial yazdı, 33 kişi görüntüledi ve 0 kez cevaplandı
HIZLI SORU ANKETİ
Türkiye'de ilk yerli araba hangisidir?
Murat 131
Anadol
124 Serçe
Tofaş Şahin
Cevapladığınız için teşekkürler.

Lütfen bekleyin.
HAVA DURUMU
Yükleniyor.

Lütfen bekleyin.
Hava durumuna bakmak istediğiniz ili seçin:
EN ÇOK YORUMLANAN HABERLER
Yükleniyor.

Lütfen bekleyin.
Kpss başvuruları mezuniyet durumlarına, okuduğunuz sınıf durumuna göre değişmektedir. Bununla ilgili ayrımlar için haberin devamını okuyunuz.
2014-KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür Testinde Yer Alan Sorular Hakkında ÖSYM açıklaması.
2014 Kpss Ortaöğretim ve Önlisans Başvuruları Başladı detaylar için haberin devamını okuyunuz.
Kpss kaldırılıyor, yerine sözlü sınav geliyor!
TÜMÜ
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK OKUNAN HABERLER
Yükleniyor.

Lütfen bekleyin.
Kpss başvuruları mezuniyet durumlarına, okuduğunuz sınıf durumuna göre değişmektedir. Bununla ilgili ayrımlar için haberin devamını okuyunuz.
2014-KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür Testinde Yer Alan Sorular Hakkında ÖSYM açıklaması.
2014 Kpss Ortaöğretim ve Önlisans Başvuruları Başladı detaylar için haberin devamını okuyunuz.
Kpss kaldırılıyor, yerine sözlü sınav geliyor!
TÜMÜ
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
Okul Öncesi Atamaları Ne Olur?
Soru : hocam merhabalar..her yerde okul öncesi alımı artacak denirken(bakan 2. sırada gösteriyor,dershane hocaları fazla alınacak diyor) siz..
2012-07-26 09:49:35 | Bu haber 13525 kez okundu.
Son güncelleme: 2012-09-04 08:09:41

Soru :

hocam merhabalar..her yerde okul öncesi alımı artacak denirken(bakan 2. sırada gösteriyor,dershane hocaları fazla alınacak diyor) sizden tahmini bir yorum alabilir miyim puan aralığı ve tahmini kontenjan olarak?

Cevap :

Merhabalar öğretmenim, ben o yorumlara ne yazık ki katılmıyorum. Benim yorumum şu şekilde : 4+4+4 sitemi ile birlikte okul öncesinin zorunluluğu kaldırıldı. Bu demek oluyor ki artık veliler öğrencilerini ana sınıflarına kafalarına göre gönderecekler. Önceden zorunluydu ve her veli çocuğunu ana sınıfına göndermek zorundaydı ve sınıflarda öğrenciler oluyordu. Bu durumda da okul öncesi öğretmeni ihtiyacı artıyordu. Artık zorunluluk kalktığına göre pek çok velinin çocuklarını okul öncesine göndereceklerini düşünmüyorum; çünkü zorunluyken bile zar zor yolluyorlardı. Öğrenci sayısı az olursa pek çok ana sınıfı açılmaz ve o ana sınıflarının öğretmenleri norm fazlası olur. Norm fazlası olan öğretmenlerde kendi illerinde diğer ana sınıflarına gönderilir. Durum böyle olunca boş normlar dolar ve okul öncesi öğretmenlerinin atamaları azalır. Puanlarda buna göre yükselir. Benim şahsi düşüncem bu yöndedir. Umarım ben yanılırım ve okul öncesi öğretmen atamaları da yüksek olur ; çünkü bana göre okul öncesi çok önemlidir ve her öğrencinin bu eğitim sürecinden geçmesi gerekmektedir. Elbette bu sürecin netlik kazanması ancak 2012 Ağustos ayında yapılacak olan ilk atamadan sonra daha belirgin olacaktır. Alan Sınavı Okul Öncesini Etkiler mi? Kpss alan sınavı 2013 yılında 15-16 alanda yapılarak başlanacak. Bu alan henüz açıklanmadı ancak Fizik, biyoloji, kimya gibi alanlara öncelik verileceği söylendi. Bu bağlamda ilk aşamada okul öncesini etkileyeceğini düşünmüyorum. Etkilese dahi okulda gördüğünüz dersler çerçevesinde olacak. GYGK + Eğitim Bilimleri + Alan sınavı şeklinde. 2012 Okul Öncesi Kontenjanları Bizi Şaşırttı - Mutlaka Okuyun! Evet arkadaşlar biz yukarıdaki yazıyı yazdıktan sonra 2012 öğretmen kontenjanları açıklandı ve her ne kadar okul öncesi eğitim resmiyette zorunlu olarak adlandırılmasa da devletin okul öncesi eğitime verdiği önem devam etti. 4+4+4 sistemi ile birlikte okul öncesi eğitimin azalacağını, atamaların azalacağını düşünen biz ve bizim gibi arkadaşlarımız ne mutlu ki yanıldı. Bu gerçekten çokta iyi oldu, biz her ne kadar atamaların azalacağını düşünsek de bundan hiç ama hiç mutlu değildik. Çünkü okul öncesi eğitimin çok ama çok önemli olduğunu her zaman düşündük ve savunduk. Sözün kısası 2012 okul öncesi öğretmen kontenjanlarında 4binin üzerinde kontenjan ayrıldı. Bu demek ki önümüzdeki yıllarda da okul öncesi öğretmenlikte alım iyi olacak.

Sizinde aklınıza takılan bir sorunuz varsa UZMANA SORUN TIKLAYIN

Sosyal ağlarda paylaş!
Paylaş
Anahtar kelimeler:
,
2012 - Oğuzhan Eroğlu