23 Temmuz 2014 Çarşamba
21:59
Haberlerde arama yap
2013 Kpss-A ve 2013 kpss öğretmenlik sınavı için kpss giriş belgelerinin temin edilmesi ile ilgili ayrıntılar.
Kamu Personel Seçme Sınavı olarak bilinen kpss sınavı lisans mezunları için her yıl yapılmaktadır. Kpss sadece kpss ortaöğretim ve kpss önlisans adayl..
MEB ile ÖSYM arasında yapılan yazışmalar neticesinde 2013 kpss alan sınavının 13 Temmuz 2013 tarihinde 15 alandan yapılacağı açıklandı. Kpss alan s..
Soru : aöf işletme mezunuyum 2013 kpss ye gk-gy girsem alan dersleri hariç yani puanım hesaplanırmı örneğin adalet bakanlığının açtığı sınav..
Soru : Merhaba hocam.2013 kpss değişikliği öğretmenler için nasıl olacak,2013'te alan sınavı kesin geliyor mu ?Ekim ayına girmek üzereyiz hâ..
Soru : 2013 kpss b sınavına girsem aldığım puanı nerelerde kullanırım?merkezi atamalarda kullanma şansım var mı?sadece atamalarda çift yılla..
Soru : Öncelikle hepimize selamlar..benim sorum üniversite (eğitim fakültesi) son sınıfa(4.sınıfa) geçtim 2012 kpss ortaöğretime de başvurdu..
Soru : 2013 yılında yapılacak olan alan sınavı bizim bölümüde kapsıyormu ben iktisat fakültesi 4. sınıf öğrencisiyim bende girebilirmiyim bu..
Soru : orta öğretim kpss sınavına istinaden atama yapılabilinecek boş kadrolar nerelerdir Cevap : Merhabalar bu konuda şu anda bi..
Geçtiğimiz günlerde yaptığımız 2013 Kpss Alan Sınavının Tarihi ve Hangi Alanlarda Olacağı Belli Oldu! haberimizin ardından bugün de ÖSYM 2013 Öğretmen..
Soru : 2013 kpss de alan sınavı sınıf öğretrmenleri için nasıl olacak içerik hakkında biraz bilgilendirebilir misiniz? Cevap : Me..
Soru : mrb, ben fen bilgisi öğretmenliği 3. sınıfta okuyorum, mezun olacağım yıl yeni bir sınav sistemi gelecekmiş, alan sınavı olacakmış bu..
2013-2 Kpss ataması sonucu oluşan 2013-2 Taban Puanları aşağıdaki gibidir :
2013-1 kpss ataması sonucu oluşan Önlisans Turizm ve Otel İşletmeciliği Kpss Taban Puanları aşağıdaki gibidir.
2013-1 kpss ataması sonucu oluşan Lisans Turizm ve Otel İşletmeciliği Kpss Taban Puanları aşağıdaki gibidir.
2013-1 kpss ataması sonucu oluşan Lisans Çocuk Gelişimi Kpss Taban Puanları aşağıdaki gibidir.
2013-1 kpss ataması sonucu oluşan Önlisans Çocuk Gelişimi Kpss Taban Puanları aşağıdaki gibidir.
2013-1 kpss ataması sonucu oluşan Ortaöğretim Çocuk Gelişimi Kpss Taban Puanları aşağıdaki gibidir.
2013-1 kpss ataması sonucu oluşan Önlisans Teksitil Kpss Taban Puanları aşağıdaki gibidir.
2013-1 kpss ataması sonucu oluşan Önlisans Moda Tasarım Kpss Taban Puanları aşağıdaki gibidir.
2013-1 kpss ataması sonucu oluşan Lisans Moda Tasarım Kpss Taban Puanları aşağıdaki gibidir.
2013-1 kpss ataması sonucu oluşan Lisans Tekstil Tasarım Kpss Taban Puanları aşağıdaki gibidir.
Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan 2012-5 kpss ataması sonuçları açıklandı. Sözleşmeli sağlık personeli olmak isteyen binlerce ortaöğretim, önlisa..
2012-2 Kpss atama sonuçları açıklandı. Aşağıdaki bağlantıdan sonuçlara ulaşabilirsiniz. ..
Sonunda beklenen sonuçlar açıklandı. Kpss ortaöğretim ve kpss önlisans adaylarının heyecanla bekledikleri 2012 kpss ortaöğretim sonuçları ile 2012 kps..
Kpss lisans adaylarının merakla beklediği 2012 kpss sonuçları sonunda açıklandı. Kpss öğretmenlik veya Kpss-A sınavına giren kpss adaylarının günle..
2012 Kpss 7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde yapıldı. 2012 Kpss sonuçlarına ulaşmak için ..
Kpss tarih sınavına hazırlanırken tekrar yapabileceğiniz bir kaç kpss tarih sorusu.
Kpss coğrafya sınavına hazırlanırken tekrar yapabileceğiniz bir kaç kpss coğrafya sorusu.
Kpss Anayasa dersine hazırlananlar için pratik yapabilecekleri örnek kpss anayasa soruları.
Hemen her sene 1982 Anayasası ile ilgili sorular kpss anayasa kısmında gelmektedir. Bizlerde sizler için 1982 anayasası ile ilgili çıkmış soruları der..
22 Eylül 2012 cumartesi günü ÖSYM tarafından yapılan 2012 kpss önlisans sınavının sorularını ve cevaplarını ÖSYM yayınladı. ..
23 Eylül 2012 pazar günü ÖSYM tarafından yapılan 2012 kpss ortaöğretim sınavının sorularını ve cevaplarını ÖSYM yayınladı. ..
2012 yılında kpss lisans sınavı 7-8 Temmuz tarihleri arasında yapılmıştır. 2012 kpss ÖSYM tarafından 81 ilimizde ve Lefkoşa'da dört oturum üzerinde..
Kpss ortaöğretime lise mezunu kpss adayları girebilmektedirler. Kpss ortaöğretim yani kpss lise iki senede bir yapılmaktadır. Bu seneler çift senel..
Kpss'ye çalışırken en önemli noktalardan biri çıkmış ..
Kpss başvuruları mezuniyet durumlarına, okuduğunuz sınıf durumuna göre değişmektedir. Bununla ilgili ayrımlar için haberin devamını okuyunuz.
Kpss kaldırılıyor, yerine sözlü sınav geliyor!
Kpss atamalarında artık KPDS puanı aranmayacak onun yerine YDS puanı aranacak. Peki hangi YDS puanı?
2014 Kpss öncesi 2014 yılının güncel olaylarına göz atmakta fayda var.
forumda Son konular
kpss??
Ezgi Seda yazdı, 5 kişi görüntüledi ve 0 kez cevaplandı
Caffeine Rises Blood Pressure
Caroledep yazdı, 8 kişi görüntüledi ve 0 kez cevaplandı
kütüphanecilik
ser_hat yazdı, 8 kişi görüntüledi ve 0 kez cevaplandı
KPSS-P94
Dogan yazdı, 19 kişi görüntüledi ve 1 kez cevaplandı
Bilişim Ataması
akn yazdı, 10 kişi görüntüledi ve 0 kez cevaplandı
sosyolog atamaları
Dogan yazdı, 63 kişi görüntüledi ve 3 kez cevaplandı
kpss bölüm dışı atanma
Dogan yazdı, 42 kişi görüntüledi ve 1 kez cevaplandı
HIZLI SORU ANKETİ
Türkiye'de ilk yerli araba hangisidir?
Murat 131
Anadol
124 Serçe
Tofaş Şahin
Cevapladığınız için teşekkürler.

Lütfen bekleyin.
HAVA DURUMU
Yükleniyor.

Lütfen bekleyin.
Hava durumuna bakmak istediğiniz ili seçin:
EN ÇOK YORUMLANAN HABERLER
Yükleniyor.

Lütfen bekleyin.
Kpss başvuruları mezuniyet durumlarına, okuduğunuz sınıf durumuna göre değişmektedir. Bununla ilgili ayrımlar için haberin devamını okuyunuz.
2014-KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür Testinde Yer Alan Sorular Hakkında ÖSYM açıklaması.
2014 Kpss Ortaöğretim ve Önlisans Başvuruları Başladı detaylar için haberin devamını okuyunuz.
Kpss kaldırılıyor, yerine sözlü sınav geliyor!
TÜMÜ
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK OKUNAN HABERLER
Yükleniyor.

Lütfen bekleyin.
Kpss başvuruları mezuniyet durumlarına, okuduğunuz sınıf durumuna göre değişmektedir. Bununla ilgili ayrımlar için haberin devamını okuyunuz.
2014-KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür Testinde Yer Alan Sorular Hakkında ÖSYM açıklaması.
2014 Kpss Ortaöğretim ve Önlisans Başvuruları Başladı detaylar için haberin devamını okuyunuz.
Kpss kaldırılıyor, yerine sözlü sınav geliyor!
TÜMÜ
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
Kurumlar Arası Geçiş Nasıl Oluyor?
..
2012-01-27 13:50:30 | Bu haber 6665 kez okundu.
Son güncelleme: 2012-01-27 13:51:00
Pek çok memur kurumlar arası geçişlerin nasıl olduğunu bilmemektedir; ancak kurumlar arası geçiş yapma arzusu içindedir. Özellikle mezun oldukları alanlara memur olarak atanamayan kişiler daha düşük puanlı memurluklara atandıktan sonra ilerleyen süreç içerisinde kurumlar arası geçiş hakkını kullanarak kendi alanları yönelmek istemektedirler. Bu yöntemi en çok kullanmak isteyenler ise şüphesiz ki öğretmen adaylarıdır. Sizler için kurumlar arası geçişin aşamalarını kaleme aldık. Aşağıdaki aşamaları dikkatli bir şekilde okuyunuz ve takibinde bulununuz. Bu maddeler X kurumundan Y kurumuna geçişte kullanılan aşamalar olduğu gibi belediyeler arası, üniversiteler arası kurum değişikliklerinde de kullanılan aşamalardır. Ayrıca en önemli nokta kurumlar arası geçiş yapacak kişinin tercih edeceği kurumdaki unvanın mevcut unvanına denk olması gerekmektedir. Eğer daha üst bir unvana geçiş yapılmak istenilecek ise  bunun kararını tercih edilecek kurum vermektedir. Geçiş aşamaları : 1) Geçiş yapılmak istenilen kurumun genel müdürlüğüne dilekçe ile başvurulmalıdır. (Dilekçe ile başvuru yapılsa dahi başvuru yapılan kurum dilekçeyi kabul edip isteği işleme alacak diye bir garanti yoktur.), 2) Başvuru yapılan kurum isteğimizi kabul ederse bu sever kendi kurumumuza uygunluk (muvafakat*) sorulacaktır, 3) Kendi kurumumuz olur vermek (muvafakat) vermek zorunda değildir. Ancak kurumumuzun uygunsuz bir şekilde olur vermediğini düşünüyorsak dava açabilme hakkımız vardır, 4) Kurumumuzdan olur alınırsa başvuru yaptığımız kurum atamamızı yapar, 5) Yeni kurumumuz eski kurumumuza ilişik kesme yazısını yollar. İlişik kesme süresi bu atamada diğer atamalarda olduğu gibi 15 gün ile sınırlı değildir. Süre kurumların işleyişine göre uzayabilir, 6) Mevcut kurumunuz ilişiğinizi keser, size tebliğ eder, sizde tebliği onayladıktan sonra kurumunuzla ilişiğinizi keserek yeni kurumunuzda görevinize başlayabilirsiniz.   * muvafakat : Uygunluk, olur verme anlamına gelmektedir. Bazı işlemlerde muvafakat zorunludur. Kurumlar arası geçişte de muvafakat zorunludur.   Kurumlar Arası Geçiş Nasıl Oluyor? yazısı www.egitimfakultesi.net tarafından yazılmıştır. Bağlantılı link vermeden başka bir site de yayınlanması yasaktır.  

Sosyal ağlarda paylaş!
Paylaş
Anahtar kelimeler:
,
2012 - Oğuzhan Eroğlu