21 Eylül 2020, 23:06:51

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - oslemm123

Sayfa: [1]
1
Kpss Genel / KADROLU-SÖZLEŞMELİ-ÜCRETLİ ÖÐRETMENLİK
« : 03 Temmuz 2008, 12:01:25 »
merhabalar herkese benim anlamadığım bir  konu var ve bu konularla ilgili önemli noktalarla ilgili bilgisi olanlar açıklarsa sevinirim

? sözleşmeli girersek bu sene seneye tekrar sınava girip yüksek puan alıp atanma şansı var mı ??

2
Kpss Genel / katsayı !!!!!
« : 02 Temmuz 2008, 12:35:38 »
arkadaşlar herkesin telaşını anlıyorum ama bu yazılanlara bakınca bu sene kimse atanmıcak heralde kimse ben ümitliyim demiyor.böyle bişey olamaz lütfen biraz sakin olun ve mantıklı düşünün.

şimdi 2006 ve 2007 yıllarına göre puanlara bakalım.

2006 da EÐİTİM BİLİMLERİNDE 20 olan standart sapma 2007 de 22 olmuş yani daha kolaylaşmış ve DAHA ÇOK KİŞİ YAPMIŞ yapmış e.bil katsayısı düşmüş gy gk artmış (bu bilgiler ösym nin arşivdeki sayısal bilgiler kısmında var)

ve intenette baktığıma göre 2006 ve 2007 de sınava giren bir arkadaş şöyle söylüyor;

" Geçen sene 152 netle 71 puan almıştım(2006), bu sene 176 netle yine 71 puan aldım(2007).

Başkanı Ünal Yarımağan, KPSS sonuçlarına, katsayı değişikliği sebebiyle itiraz eden adaylara bugün CNN Türk'te cevap verdi. Katsayılarda bir değişiklik olmadığı belirten Yarımağan, hatalı bir hesaplamaya da rastlamadıklarını bildirdi: "Katsayı değişikliği olanaksız... Katsayılarda farklılık yapılması söz konusu değil. Yapılırsa belli bir nedeni vardır. Kamuoyuna açıklanır... Bir yılı kendi içinde değerlendirmek gerekir (...) Yıllar arasında bir dengesizlik söz konusu değil. Geçen yıl 150 soru yapıp şu kadar puan aldıysa, bu yıl aynı netle puan daha düşükse, nedeni demek ki; bu yıl sorular daha kolaymış. Daha çok öğrenci daha çok soru yapmış."(2007 için söylüyor)

aslında katsayı değişmiyor ama standart sapma formule girince katsayı değişmiş gbii oluyor yani puanlar ona göre ayarlanıyor.

sonuç olarak bu sene sınav fazlasıyla zor olduğu için bizim puanlarımız yükselecekkkkk...

3
Kpss Genel / sesimizi duyuralım
« : 02 Temmuz 2008, 00:40:50 »
arkadaşlar lütfen sesimizi duyyuralım ben abbas güçlüye mail attım siz de bi yerlere atın ve mail adreslerini buraya yazın


aguclu @ milliyet . com . tr

***********************************************


Yediiklim'den açıklama


2008 KPSS'ye katılanlar, sınava girdiklerinde önlerine konulan soruları çözmeye başlamışlar, okudukları ilk sorulardan itibaren şok yaşamışlardır. Bir çok aday, her sınavda ilk defa karşılaşabilecekleri bir kaç sorudan biridir düşüncesiyle ilk başlarda "herhalde bir kaç soru sonra sorular normale döner" düşüncesine kapılmışlar, fakat dakikalar geçtikçe olayın vehametinin farkına varmışlardır.

Sınava girenlerin anlattıklarına göre, sınav esnasında yaşları 25-30 arasında değişen yüzbinlerce öğretmenden bir çoğu ağlamaklı olmuş ve hatta bir çok sınıfta-anfide hıçkırıklarla ağlayanlar olmuştur.

Elbette bu sınava öğretmenlik grubu için söyleyelim, 250 bire yakın kişi katılmıştır. Gönül ister ki, bu kişilerin tamamı öğretmen olarak atansın ve sınıflarımızı şenlendirsin. Ama bu devletimizin - ülkemizin ekonomik yapısı ile çelişmektedir. Doğal olarak bu kişiler arasından bir eleme yapılması gerekmektedir. Bunu her sağduyu sahibinin anlaması olasıdır.

Ancak, eleme yapmak ÖSYM'nin 2008 KPSS'de yaptığı şekilde olmamalıdır. Eğer böylesine katılımın yüksek olduğu sınavla ilgili bu kadar radikal bir değişiklik yapılacak ise, bu durum önceden kamuoyu ile paylaşılmalıdır. Bu anlamda bu durum bir skandaldır.

Kaldı ki, değişiklik yapmanın da bir kuralı - usulü olsa gerektir. Henüz Türkiye'mizin üniversitelerinde ders anlatan hocalarımızın bile gündemine gelmeyen, Türk eğitim camiasına malolmayan, sadece bir kaç hocanın ingilizceden çeviri ile Türkçeye aktardığı kavramların - kuramların öğretmenlerimizin karşısına soru olarak çıkması ne kadar doğrudur?

Ayrıca, eğitim bilimleri sorularının bir çoğunun tartışmaya açık, cevabı nereden baktığına göre değişen, muallakta kalan sorular olması konuya üst düzeyde hakim olanları bile şaşkına uğratmıştır.

Biz inanıyoruz ki, Genel Kültür içerisindeki Tarih dersinden sorulan soruların hemen hemen tamamı bu sınav çalışan bir öğretmen tarafından cevaplanabilir sorulardır. Ancak, tarihten 9 yıldır hep bilgi düzeyinde sorular soran ÖSYM, bu sınavda hem çok iyi derecede bilgi isteyen ve hem de üst düzey yorum gerektiren sorular sorması, böyle bir durumdan haberi olmayan öğretmenlerimiz için bir yıkım olmuş ve belki de önceden bu tür sorularla karşılacağını bilseler rahatlıkla yapabilecekleri bu soruları cevaplayamamışlardır. Çünkü bir şok - travma durumu meydana gelmiştir öğretmenlirimizde...


*************************************************

Sınava özellikle program geliştirme ve öğretim ilke yöntemleri soruları damgasını vurmuştur. Posner, istasyon , balık kılçığı, etkisiz program ve örtük program kavramları ile ilgili sorular kpss sınav komisyon üyesi olan Prof. Dr. F. Dilek GÖZÜTOK"un ilke ve yöntemler kitabında yer almaktadır. GEORGE J POSNER"in yaklaşımlarını öğretmen adaylarının bilmesine gerek yoktur. Kaldı ki istasyon yöntemi ve posnerin yaklaşımı ile ilgili kavramlara yabancı kaynakları saymazsak sadece Prof.Dr. F. Dilek GÖZÜTOK'un kitabında var...........!

4
Hayatın İçinden / etüt merkezi
« : 01 Haziran 2008, 00:31:52 »
arkadaşlar merhaba,

etüt merkezinde çalışan var mı acaba?
ben sınıf öğretmeniyim pazartesi bir etüt merkezine görüşmeye gidicem ne kadar ücret alınır,dersler nasıl olur bilgisi olan varmı?daha öncede gitmiştim bir yere ücreti kendiniz söyleyin demişlerdi şimdi napmam gerekiyor?bilgisi olan veya çalışan varsa cevap bekliyorum teşekkürler...

5
Öğretmenler Odası / kpss olmazsa...
« : 09 Nisan 2008, 00:05:25 »
arkadaşlar benim merak ettiiğim kpss olmazsa alternatiflerimiz nedir?sınıf öğretmenliği mezunuyum özel okul,etüt farklı yerlere başvuranlar var mı acaba?:|

Sayfa: [1]

mebbis