30 Temmuz 2014 Çarşamba
02:48
Haberlerde arama yap
2014 Aile ve tüketici bilimleri Taban Puanları için :
2014 Aktüerya Aktüerya Bilimleri Taban Puanları için :
2014 Alman Dili ve Edebiyatı Taban Puanları için :
2014 Almanca Öğretmenliği bölümü taban puanları için :
2014 Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Taban Puanları için :
2014 Antropoloji Bölümü Taban Puanları için :
2014 Arap Dili ve Edebiyatı Taban Puanları için :
2014 Arapça Öğretmenliği Taban Puanları için :
2014 Arkeoloji Taban Puanları için :
2014 Arkeoloji ve Sanat Tarihi Taban Puanları için :
2013 Kpss-A ve 2013 kpss öğretmenlik sınavı için kpss giriş belgelerinin temin edilmesi ile ilgili ayrıntılar.
Kamu Personel Seçme Sınavı olarak bilinen kpss sınavı lisans mezunları için her yıl yapılmaktadır. Kpss sadece kpss ortaöğretim ve kpss önlisans adayl..
MEB ile ÖSYM arasında yapılan yazışmalar neticesinde 2013 kpss alan sınavının 13 Temmuz 2013 tarihinde 15 alandan yapılacağı açıklandı. Kpss alan s..
Soru : aöf işletme mezunuyum 2013 kpss ye gk-gy girsem alan dersleri hariç yani puanım hesaplanırmı örneğin adalet bakanlığının açtığı sınav..
Soru : Merhaba hocam.2013 kpss değişikliği öğretmenler için nasıl olacak,2013'te alan sınavı kesin geliyor mu ?Ekim ayına girmek üzereyiz hâ..
Soru : 2013 kpss b sınavına girsem aldığım puanı nerelerde kullanırım?merkezi atamalarda kullanma şansım var mı?sadece atamalarda çift yılla..
Soru : Öncelikle hepimize selamlar..benim sorum üniversite (eğitim fakültesi) son sınıfa(4.sınıfa) geçtim 2012 kpss ortaöğretime de başvurdu..
Soru : 2013 yılında yapılacak olan alan sınavı bizim bölümüde kapsıyormu ben iktisat fakültesi 4. sınıf öğrencisiyim bende girebilirmiyim bu..
Soru : orta öğretim kpss sınavına istinaden atama yapılabilinecek boş kadrolar nerelerdir Cevap : Merhabalar bu konuda şu anda bi..
Geçtiğimiz günlerde yaptığımız 2013 Kpss Alan Sınavının Tarihi ve Hangi Alanlarda Olacağı Belli Oldu! haberimizin ardından bugün de ÖSYM 2013 Öğretmen..
Soru : 2013 kpss de alan sınavı sınıf öğretrmenleri için nasıl olacak içerik hakkında biraz bilgilendirebilir misiniz? Cevap : Me..
Soru : mrb, ben fen bilgisi öğretmenliği 3. sınıfta okuyorum, mezun olacağım yıl yeni bir sınav sistemi gelecekmiş, alan sınavı olacakmış bu..
2013-2 Kpss ataması sonucu oluşan 2013-2 Taban Puanları aşağıdaki gibidir :
2013-1 kpss ataması sonucu oluşan Önlisans Turizm ve Otel İşletmeciliği Kpss Taban Puanları aşağıdaki gibidir.
2013-1 kpss ataması sonucu oluşan Lisans Turizm ve Otel İşletmeciliği Kpss Taban Puanları aşağıdaki gibidir.
2013-1 kpss ataması sonucu oluşan Lisans Çocuk Gelişimi Kpss Taban Puanları aşağıdaki gibidir.
2013-1 kpss ataması sonucu oluşan Önlisans Çocuk Gelişimi Kpss Taban Puanları aşağıdaki gibidir.
2013-1 kpss ataması sonucu oluşan Ortaöğretim Çocuk Gelişimi Kpss Taban Puanları aşağıdaki gibidir.
2013-1 kpss ataması sonucu oluşan Önlisans Teksitil Kpss Taban Puanları aşağıdaki gibidir.
2013-1 kpss ataması sonucu oluşan Önlisans Moda Tasarım Kpss Taban Puanları aşağıdaki gibidir.
2013-1 kpss ataması sonucu oluşan Lisans Moda Tasarım Kpss Taban Puanları aşağıdaki gibidir.
2013-1 kpss ataması sonucu oluşan Lisans Tekstil Tasarım Kpss Taban Puanları aşağıdaki gibidir.
Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan 2012-5 kpss ataması sonuçları açıklandı. Sözleşmeli sağlık personeli olmak isteyen binlerce ortaöğretim, önlisa..
2012-2 Kpss atama sonuçları açıklandı. Aşağıdaki bağlantıdan sonuçlara ulaşabilirsiniz. ..
Sonunda beklenen sonuçlar açıklandı. Kpss ortaöğretim ve kpss önlisans adaylarının heyecanla bekledikleri 2012 kpss ortaöğretim sonuçları ile 2012 kps..
Kpss lisans adaylarının merakla beklediği 2012 kpss sonuçları sonunda açıklandı. Kpss öğretmenlik veya Kpss-A sınavına giren kpss adaylarının günle..
2012 Kpss 7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde yapıldı. 2012 Kpss sonuçlarına ulaşmak için ..
Kpss tarih sınavına hazırlanırken tekrar yapabileceğiniz bir kaç kpss tarih sorusu.
Kpss coğrafya sınavına hazırlanırken tekrar yapabileceğiniz bir kaç kpss coğrafya sorusu.
Kpss Anayasa dersine hazırlananlar için pratik yapabilecekleri örnek kpss anayasa soruları.
Hemen her sene 1982 Anayasası ile ilgili sorular kpss anayasa kısmında gelmektedir. Bizlerde sizler için 1982 anayasası ile ilgili çıkmış soruları der..
22 Eylül 2012 cumartesi günü ÖSYM tarafından yapılan 2012 kpss önlisans sınavının sorularını ve cevaplarını ÖSYM yayınladı. ..
23 Eylül 2012 pazar günü ÖSYM tarafından yapılan 2012 kpss ortaöğretim sınavının sorularını ve cevaplarını ÖSYM yayınladı. ..
2012 yılında kpss lisans sınavı 7-8 Temmuz tarihleri arasında yapılmıştır. 2012 kpss ÖSYM tarafından 81 ilimizde ve Lefkoşa'da dört oturum üzerinde..
Kpss ortaöğretime lise mezunu kpss adayları girebilmektedirler. Kpss ortaöğretim yani kpss lise iki senede bir yapılmaktadır. Bu seneler çift senel..
Kpss'ye çalışırken en önemli noktalardan biri çıkmış ..
Kpss başvuruları mezuniyet durumlarına, okuduğunuz sınıf durumuna göre değişmektedir. Bununla ilgili ayrımlar için haberin devamını okuyunuz.
Kpss kaldırılıyor, yerine sözlü sınav geliyor!
Kpss atamalarında artık KPDS puanı aranmayacak onun yerine YDS puanı aranacak. Peki hangi YDS puanı?
2014 Kpss öncesi 2014 yılının güncel olaylarına göz atmakta fayda var.
forumda Son konular
2015 kpss ve turizm mezunları
Dogan yazdı, 38 kişi görüntüledi ve 1 kez cevaplandı
açıköğretimden burs alınıyor mu?
Dogan yazdı, 36 kişi görüntüledi ve 1 kez cevaplandı
organik tarım
İzzettin Çelik yazdı, 30 kişi görüntüledi ve 0 kez cevaplandı
kpss
Dogan yazdı, 38 kişi görüntüledi ve 1 kez cevaplandı
çeko lisans kpss atamaları
sleepless yazdı, 29 kişi görüntüledi ve 0 kez cevaplandı
kpss??
Ezgi Seda yazdı, 29 kişi görüntüledi ve 0 kez cevaplandı
kütüphanecilik
ser_hat yazdı, 34 kişi görüntüledi ve 0 kez cevaplandı
HIZLI SORU ANKETİ
Türkiye'de ilk yerli araba hangisidir?
Murat 131
Anadol
124 Serçe
Tofaş Şahin
Cevapladığınız için teşekkürler.

Lütfen bekleyin.
HAVA DURUMU
Yükleniyor.

Lütfen bekleyin.
Hava durumuna bakmak istediğiniz ili seçin:
EN ÇOK YORUMLANAN HABERLER
Yükleniyor.

Lütfen bekleyin.
2014 Aile ve tüketici bilimleri Taban Puanları için :
2014 Aktüerya Aktüerya Bilimleri Taban Puanları için :
2014 Alman Dili ve Edebiyatı Taban Puanları için :
2014 Almanca Öğretmenliği bölümü taban puanları için :
TÜMÜ
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK OKUNAN HABERLER
Yükleniyor.

Lütfen bekleyin.
2014 Aile ve tüketici bilimleri Taban Puanları için :
2014 Aktüerya Aktüerya Bilimleri Taban Puanları için :
2014 Alman Dili ve Edebiyatı Taban Puanları için :
2014 Almanca Öğretmenliği bölümü taban puanları için :
TÜMÜ
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
Eğitim Fakültesi Mezunları Hangi Memurluklara Başvurabilir?
..
2012-02-13 07:17:35 | Bu haber 9091 kez okundu.
Son güncelleme: 2012-02-12 21:32:15
Elbette eğitim fakültesi mezunlarının nihai amaçları öğretmen olmaktır. Ancak kpss'den düşük puan alma, mezun olunan öğretmenlik alanında fazla atama yapılmaması gibi nedenlerden ötürü eğitim fakültesi mezunu kpss adayları ne yazık ki başka memurluk dallarına yönelmektedirler. Öğretmenlik dışındaki memurluklara ise kpss adayları kpss3 puanları ile başvurabilmektedirler. Bu memur alanlarını şöyle sıralayabiliriz : - Gümrük muayene memuru - Gümrük muhafaza memuru(boy vb öze lşartları var) - Postane memurluğu - Üniversitelerde memurluklar - Postane memurluğu - Her hangi bir özellik istemeyen tapu kadarstro memurlukları - Vergi daireleri - Belediyeler Olarak sıralayabiliriz. Ayrıca sitemiz üyelerinden LgMax üyemizin aşağıdaki bilgilendirici yazısını da okumanızı tavsiye ederiz :
KPSS 3 puanı ile alım yapılan kadrolarda bölüm branş farkı bir şey ifade etmez öğretmenler için. KPSS3 puanı iş ve işçi bulma kurumu puanı diye geçer. KPSS3 puanı GK ve GY sınavı puanıdır. Tercih klavuzunda sadece 4 yıllık fakülte mezunu olma şartı aranan kadroları yerleştirmede bu puan türü esas alınır. Tercih klavuzunda belirtilen bölümün karşısında kodlar vardır bu kodlar o kadroya hangi branşların başvurabileceğini yada o kadronun arana özelliklerini belirtir. Örneğin bakanlığıa bir tercüman alınacağı zaman atıyorum 4567 diye ir kod vardır ve okodda yabancı dille ilgili bir şart vardır mesela İngiliz dili ve ed. ibgilzce öğrt. mezunu olmak yada kpds de bilmem şuk ar puan almış olmak gibi.siz eğer türkçe öğretmenliğinden başvuru yapar da yerleşirseniz başvurunuz iptal edilir ve ceza alrısınız .Fakat bir postane memuru için sadece 4 yıllık fakülte mezunuolma şartı aranır diye sanırım 4096 idi bir kod vardır. Zaten tercih klavuzunda TEk Mühendis ankara şekinde bir sıralamadan sonra aranılan kodşar gelir.mühendilerde KPSS3 puanına göre atanır ama tahmin edrsiniz ki bir öğretmen mhünedis olarak atanamaz. Bir öğretmen gümrük muhafaza memuru olarak atanabilir fakat eğer erkek adaylar için boyu 1.70 aşağı ise yine başvurusu iptal edilir. Başka bir örnek vergi dairesine memur olark atanmak için ayrı ayrı kodlarda muhasebe nezunu olmak,yada istatistik mezunu olmak şartını belirten kodlar bulunur bunlar içinse bu bölümlerdn herhangi iriniden mezun olmak yeterlidir. Ya da hava trafik kontrolörü olmak için başvurduğunuzda lisede ya da ünide ingilizce hazırlık sınıfı okumuş olmak şartı aranır artı 4 yıllık fakülte mezunu olma şartı aranır. Bölüm şartı aranmaz. 2009 memur alımları önlisans ve ortaöretğm kpss sınavından sonra yapılır tahmini olarak kasım aylarında sözleşmeli öğretmenlik alımlarıda büyük ihtmal bu zamanda yapılacak. Bakanlığın bu gün yayılnladığı bir genelge atamaların durdurulması konusunuada bir açıklama getireyim.Şimdi okul yeni başladı ve ilköğretim baz alınarak 1.sınıf öürncilerinin öğretmenlerine tam alışmışken başka bir yere gitmeleri ve öğretmenlerini değişmesi öğrnciyi olumsuz etkileyeceğinden genel sınıflar için böyle bir karar alınmış. Mesela benim yeğenin öğretmeniyle konuşmaya gitmiştim p.tesi günü ve bana atama istediğini müdürede beni 1.sınıflara vermeyin ben tayin istedim tayinim çıkar dediğin söyledi ama artık çıkmayacak istisnalar hariç. Benim yazıdan anladığım bu. Umarım yardımcı olabildim görüşmek üzere...
Eğitim Fakültesi Mezunları Hangi Memurluklara Başvurabilir? yazısı www.egitimfakultesi.net adresi için hazırlanmıştır. Bağlantılı link vermeden başka bir sitede yayınlanması yasaktır.

Sosyal ağlarda paylaş!
Paylaş
Anahtar kelimeler:
,
2012 - Oğuzhan Eroğlu